10 osób zatrzymanych w sprawie czerpania korzyści z prostytucji

Policjanci z Krakowa zatrzymali 10 osób podejrzanych o czerpanie korzyści finansowych z prostytucji. W związku z prowadzoną sprawą zabezpieczyła gotówkę w wysokości 1 mln zł.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w dniach 14-15 listopada zatrzymali 10 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z prostytucji. Sprawę prowadzi z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W trakcie zatrzymań mundurowi znaleźli i zabezpieczyli markową odzież, biżuterię, galanterię i . Ponadto zabezpieczono gotówkę w wysokości 1 mln zł.

Jedna z osób zatrzymanych usłyszała już kierowania grupą przestępczą, która według ustaleń śledczych działała na terenie Krakowa w okresie od października 2019 r. do listopada 2020 r. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Pięć osób usłyszało zarzut udziału w grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu. W toku śledztwa ustalono, że uczynili z działalności prostytucji stałe źródło dochodu.

Jedna z osób zatrzymanych usłyszała również zarzut związany z przestępstwem narkotykowym.

Wobec siedmiu zatrzymanych na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

W toku prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że dwie z zatrzymanych osób, w tym kierujący grupą, zostali w ubiegłym roku skazani za podobne przestępstwa. jest nieprawomocny.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWS10 osób zatrzymanych w sprawie czerpania korzyści z prostytucji