Złamała kwarantannę, została zatrzymana przez policję

fot. arembowski - pixabay.com

Policjanci ze Słubic w województwie lubuskim zatrzymali 51-letnią kobietę, która złamała zasady izolacji spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 i jeździła na zakupy. Co więcej, mieszkanka Słubic woziła samochodem swoją matkę. Kobieta odpowie za stworzenie zagrożenia epidemicznego.

Funkcjonariusze policji w Słubicach otrzymali zgłoszenie, że jedna z mieszkanek miasta łamie zasady izolacji domowej i jeździ na zakupy. Jak się okazało kobieta została objęta kwarantanną po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, ze kobieta jeździ na zakupy samochodem, którym podróżuje wspólnie ze swoją matką. 51-latka nie tylko łamała zasady izolacji, ale także stwarzała zagrożenie dla innych osób, w tym najbliższych.

Funkcjonariusze ubrani w specjalne kombinezony zatrzymali nieodpowiedzialną mieszkankę Słubic i  przewieźli do policyjnej izby zatrzymań. Sprawa została również zgłoszona do sanepidu.

Jak informuje Wirtualna Polska, na 51-latkę może zostać nałożona kara w wysokości 30 tys. zł.

Śledczy sprawdzają, czy swoim lekkomyślnym zachowaniem kobieta nie sprowadziła niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, stwarzając zagrożenie epidemiczne lub rozprzestrzeniając chorobę zakaźną. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kata do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się: