Więcej

    Zła jakość powietrza w Polsce

    Mroźna zima daje od siebie odpocząć, temperatura powietrza wyraźnie wzrasta, a problem smogu wcale nie minął. Zła jakość powietrza wciąż utrzymuje się w wielu miastach Polski.

    We wtorek, 3 lutego stężenie szkodliwego pyłu PM10 przekroczyło dopuszczalne normy w wielu miastach Polski. Najgorsza sytuacja jest w Grudziądzu, gdzie nad ranem stacja pomiarowa pokazała stężenie pyłu na poziomie 365,64 µg/m3.

    Zła jakość powietrza pod względem zawartości pyłu PM10 jest również w Nowym Targu (172 µg/m3), Toruniu (166,8 µg/m3)m Augustowie (154 µg/m3) i Bydgoszczy (143,6 µg/m3).

    W związku ze stężeniem pyłu PM2,5 najgorsza sytuacja jest w Augustowie (152 µg/m3), Kościerzynie (129,72 µg/m3), Nakle nad Notecią (129,6 µg/m3) i Sierpcu (127,74 µg/m3). Zła jakość powietrza występuje również w Kutnie, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie.

    Z uwagi na złą jakość powietrza władze miasta Poznania wprowadziły zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach dla osób posiadających alternatywne i bardziej ekologiczne źródła ogrzewania.

    Także władze Warszawy wydały zalecenia, aby unikać przebywania na wolnym powietrzu, wietrzyć pomieszczenia oraz zrezygnować z aktywności fizycznej na zewnątrz. W stolicy również obowiązuje zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach, rozpalania grilla i ogniska oraz zakaz używania dmuchaw do liści.

    WiadomościZła jakość powietrza w Polsce