Za brak maseczek posypały się mandaty i wnioski o ukaranie do sądu

fot. arembowski - pixabay.com

Rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że minionej doby policjanci nałożyli ponad 6,5 tys. mandatów za nieprzestrzeganie obowiązku zasłania ust i nosa maseczką. Niemal 800 wniosków o ukaranie skierowano do sądu. Funkcjonariusze pouczyli również 2715 osób.

Jak powiedział insp. Mariusz Ciarka, od początku pandemii koronawirusa policjanci przeprowadzili ponad 3,5 mln kontroli związanych z przestrzeganiem obowiązujących restrykcji. Łącznie nałożono już ponad 391 tys. mandatów, niemal 57 tys. wniosków o ukaranie skierowano do sądów. Prawie 250 tys. pouczono o nakazie przestrzegania obostrzeń.

Jak informuje portal Interia, w czwartek rzecznik komendanta głównego policji przekazał, że w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłania ust i nosa, minionej doby policjanci nałożyli 6538 mandatów, a do sądu skierowali 799 wniosków o ukaranie. Ponadto pouczyli 2715 osób.

Łącznie w czwartek funkcjonariusze skontrolowali 3108 środków transportu publicznego, 10 177 obiektów handlowych, 98 miejsc, w których organizowane są wesela. Kontrole odbyły się także w 50 dyskotekach, 550 obiektach hotelowych, 1542 restauracjach i 1148 siłowniach oraz klubach fitness.

Jak przekazał Ciarka, każdego dnia do działań związanych ze zwalczaniem pandemii kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów. Oprócz przeprowadzania kontroli w obiektach, funkcjonariusze sprawdzają osoby kierowane na kwarantannę.

– Wczoraj sprawdzono aż 454 697 osób, a od początku działań to już ponad 61,5 mln takich sprawdzeń – powiedział Ciarka cytowany przez Interię.

Poza zadaniami związanymi z pandemią, policjanci wykonują swoje codzienne obowiązki, na które składają się ok. 16 tys. interwencji i ok. 15 tys. kontroli prowadzonych wśród uczestników ruchu drogowego.

Podziel się: