Wojna na Ukrainie. Obrońcy rozgromili 58. armię Federacji Rosyjskiej

zniszczony rosyjski sprzęt fot. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

„Ukraińscy obrońcy kontynuują niszczenie najbardziej elitarnych oddziałów wojsk Federacji Rosyjskiej” – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Tym razem Ukraińcy dosłownie roznieśli 58. armię wroga.

SBU opublikowała na Twitterze nagranie rozmowy rosyjskiego żołnierza z żoną, z której wynika, że Ukraińcy doszczętnie rozbili 58. ogólnowojskową armię Federacji Rosyjskiej, uważaną za jedną z wiodących w Rosji i jedną z najlepiej wyposażonych.

– Z 58. armii w ogóle nic nie zostało, a to była jedna z najlepiej uzbrojonych armii – mówi żołnierz. – W kompanii Walery Bakina ani jeden człowiek nie przeżył. Wszystkich po prostu zabili, całą kompanię. Są też u nas oddziały, w których pozostało trzech lub czterech ludzi.

To poważna strata dla Rosjan, w dodatku kolejna, jaka ponoszą na ukraińskim froncie. Jak poinformował dziś Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie stracili już 29 350 żołnierzy, a także m.in. 1305 czołgów, 206 samolotów, 3213 pojazdów opancerzonych i wiele innego sprzętu.

Podziel się: