Więcej

  Szefowa rosyjskiej telewizji porównała Amerykanów do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie

  Margarita Simonian, czołowa propagandzistka Kremla i szefowa telewizji RT, znów zaszokowała widzów. W programie Rossija 1 oceniając Amerykanów porównała ich do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

  Simonian postanowiła podzielić się na antenie swoimi przemyśleniami na temat Amerykanów z czasów, gdy była przez rok w Bristolu w 1995 roku, w ramach wymiany studentów finansowanej przez Departament Stanu USA.
  – Oni są jak małe dzieci, wierzą w to, w co chcą wierzyć – mówiła Simonian. – Jak małe dzieci żyją w świecie swoich fantazji. Ostatnio nawet znów czytałam swoje stare listy, które stamtąd pisałam do domu. I pisałam rodzicom: “mam takie wrażenie, że to nie kraj, tylko przedszkole dla dzieci opóźnionych umysłowo. Dla mnie było to zrozumiałe już wtedy, gdy miałam 15 lat.

  Nagranie z wystąpienia Simonian opublikowała na Twitterze brytyjska dziennikarka Julia Davis, która monitoruje rosyjskie reżimowe media.
  “Dziś wieczorem w rosyjskiej telewizji państwowej szefowa RT Margarita Simonjan powróciła do jednego ze swoich ulubionych tematów: “głupich Amerykanów” – napisała w komentarzu do nagrania. – “Po raz kolejny Simonjan powtórzyła, jakie ma złe zdanie o Amerykanach i ich zdolnościach intelektualnych powzięte jeszcze w czasie, gdy studiowała w Stanach Zjednoczonych”.

  WiadomościSzefowa rosyjskiej telewizji porównała Amerykanów do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie