Więcej

  Mamrot wraca do Jagielloni. “Miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą się dobre wspomnienia”

  Ireneusz Mamrot zdecydował się ponownie związać z Jagiellonią Białystok. Ostatnio prowadził pierwszoligowy ŁKS Łódź.

  Mamrot prowadził klub z Białegostoku w latach 2017-2019. W tym czasie poprowadził “żółto-czerwonych” w 108 spotkaniach i raz udało mu się zdobyć wicemistrzostwo Polski. Pełny sztab szkoleniowy nowego trenera ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu. Umowa została podpisana na rok z opcją przedłużenia jej o kolejne dwa sezony.

  – Poszukiwaliśmy kogoś doświadczonego, najchętniej Polaka rozwijającego siebie i swoje zespoły, głodnego sukcesów, umiejętnie wprowadzającego młodych zawodników do ligi, z długim stażem pracy w jednym klubie. Zależało nam również na kimś, kto będzie miał swój pomysł na grę, preferował ofensywny futbol i zapewni nam stabilizację na stanowisku trenera przez dłuższy czas. Po przeanalizowaniu kilkunastu kandydatur przy wsparciu audytu zewnętrznego, zdecydowaliśmy się na zatrudnienie Trenera Ireneusza Mamrota. W trakcie jego współpracy z naszym klubem w latach 2017 – 2019 odnosiliśmy sukcesy sportowe, rozwijaliśmy młodych zawodników, charakteryzował nas atrakcyjny styl gry oraz skutecznie realizowaliśmy model biznesowy naszego klubu – rozwoju, promocji i sprzedaży zawodników. Liczymy, że wspólnie z Trenerem Mamrotem uda nam się przywrócić Jagiellonii stabilną pozycję wśród czołowych klubów Ekstraklasy. Wszystkich kibiców i całe środowisko chciałabym prosić o wsparcie, którego na starcie nowego sezonu bardzo potrzebujemy – powiedziała wiceprezes Jagiellonii, Agnieszka Syczewska.

  – Zawsze miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą się dobre wspomnienia. Takich mam mnóstwo w Białymstoku, sezon wicemistrzowski, dotarcie do finału zmagań o Puchar Polski, chociaż sam mecz z Lechią odbija się czkawką, a także boje o europejskie puchary, w tym dramatyczna batalia z Rio Ave. Poza tym sama atmosfera tego miasta, olbrzymie wsparcie i serdeczność – powiedział Ireneusz Mamrot, nowy szkoleniowiec Jagiellonii.

  mat. pras. / op. nn

  WiadomościMamrot wraca do Jagielloni. "Miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą...