Więcej

  Burze z gradem nad Polską. IMGW ostrzega!

  Znad Niemiec nad północno-zachodnią Polskę, nad Wyspę Wolin, Zalew Szczeciński oraz Szczecin, nadciąga wielokomórkowy układ burzowy. Będzie padać, a IMGW ostrzega dzisiaj także przed burzami w północnej Polsce.

  Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz i burze, głównie od Pomorza i Warmii po Śląsk. Możliwy grad. Temperatura od 25°C na północy do 31°C na południowym wschodzie, nad morzem od 21°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

  IMiGW ostrzega przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Strefa przelotnych opadów deszczu oraz burz rozciąga się przez północno-zachodnią część Polski-od Mielna, Darłowa i Koszalina przez okolice Drawska Pomorskiego po Gorzów Wielkopolski

  Strefa przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim i przynosi opady deszczu o natężeniu do 10 mm/h.

  Początkowo na ogół korzystny wpływ pogody na organizm pogorszy się do niekorzystnego, na wschodzie przejściowo w najcieplejszej porze dnia, w Polsce środkowej w godzinach popołudniowych. Na północnym zachodzie utrzyma się przewaga obojętnych warunków biometeorologicznych.

  WiadomościBurze z gradem nad Polską. IMGW ostrzega!