Więcej

  Bestialskie zabójstwo znanego naukowca i jego córki. Czy to była egzekucja?

  Ciało 62-letniego archeologa miało ślady oparzeń i siniaki po pobiciu. Jego córkę znaleziono z raną brzucha w wannie, gdzie się wykrwawiła. Oboje zostali zastrzeleni. Kto torturował i zabił naukowca i jego dziecko?

  Tragedia miała miejsce w miejscowości Areguá w Paragwaju. Niemiecki naukowiec Bernard von Bredow osiadł tam po wielu latach podróży po całym świecie wraz z 14-letnią córką Loreeną Lydią. Żyli spokojnie i wydawali się szczęśliwi w nowym miejscu. Do tragedii doszło pod koniec października. Ciała obojga znalazł krewny, który ich nieoczekiwanie odwiedził.

  Gdy otworzył drzwi domu, jego oczom ukazał się wstrząsający widok: wszędzie było pełno krwi. Przy stole znalazł ciało zastrzelonego Bernarda. Ciało leżało w takiej pozycji, jakby naukowiec klęczał przed śmiercią przed swoimi oprawcami. Miał też rany na ciele, oparzenia i siniaki na twarzy, co zdaniem patologa świadczyło o tym, że przed śmiercią był torturowany.

  Loreena leżała w wannie z wodą z raną brzucha. Dziewczynka wykrwawiła się na śmierć. Prawdopodobnie została zabita w innym miejscu, dopiero później jej ciało przeniesiono do łazienki.

  Zdaniem miejscowej policji powodem bestialskiej zbrodni mógł być rabunek, bo cały dom został gruntownie splądrowany. Sprawców było co najmniej dwóch i zapewne uznali, że obcokrajowcy muszą być bogaci, zwłaszcza że w domu był sejf. Przestępcom nie udało się otworzyć, ale jak zapewniali w niemieckich mediach przyjaciele Bredowa, on nigdy nie trzymał w domu pieniędzy ani kosztowności.

  Policja jest zdania, że w sprawę zamieszani są robotnicy, którzy pracowali dla Bredowa i dwa tygodnie wcześniej zostali zwolnieni. Na razie jednak nikt nie został aresztowany i nikomu nie postawiono zarzutów.

  Bernard von Bredow był archeologiem, a stał się znany już jako 16-latek, kiedy odkrył szkielet mamuta w lesie niedaleko Siegsdorf w Górnej Bawarii, skąd pochodził. Był jednym z założycieli muzeum prehistorycznego w Siegsdorfie, ale interesowała go także archeologia, biologią i geologia, a ostatnio także lutnictwo. Podróżował po całym świecie,a zanim osiadł w Paragwaju, mieszkał między innymi w Nowej Zelandii, Indiach, Kanadzie, a nawet na Syberii.

  Źródło: Fakt

  WiadomościBestialskie zabójstwo znanego naukowca i jego córki. Czy to była egzekucja?