Tysiące ludzi protestowało przeciwko zakazom pandemicznym i obowiązkowi szczepień

Ottawa, Kanada fot. festivio, pixabay

Protestujący i ich samochody zablokowały centrum kanadyjskiej stolicy Ottawy. Wszystko to z powodu nałożenia obowiązku szczepienia na kierowców ciężarówek transgranicznych. Organizatorzy twierdzą, że w proteście bierze udział 10 tysięcy ludzi.

Wszystkie drogi dojazdowe do Ottawy są zablokowane. Uczestniczący we Freedom Convoy (Konwoju Wolności) 2022, głównie kierowcy ciężarówek, zapowiedzieli, że nie odjadą, dopóki premier Justin Trudeau nie zniesie zakazów pandemicznych. Rząd zadecydował o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi dla kierowców ciężarówek i kwarantannę dla tych, którzy się nie zaszczepili, po powrocie do Kanady. Przeciwko temu protestują kierowcy, choć podobne zasady obowiązują też w USA.

Justin Trudeau uważa protestujących „małą mniejszością z marginesu”, tymczasem sami protestujący są zdania, że premier idzie w stronę totalitaryzmu, a państwo pod jego rządami stało się państwem policyjnym. Premiera nie ma w Ottawie – w obawie o jego bezpieczeństwo został ewakuowany wraz z rodziną.

Źródło: dorzeczy.pl
Podziel się: