Słynny polar Zełenskiego sprzedany. Ale za ile!

Wołodymyr Zełenski w Buczy fot. W. Zełenski FB

Bluza z polaru w kolorze khaki, w której prezydent Zełenski występował publicznie od początku wojny, została właśnie sprzedana na aukcji za zawrotną kwotę. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie dla Ukrainy.

Polar, w którym prezydent Wołodymyr Zełenski występował na wszystkich uroczystościach, witał zagranicznych gości i nagrywał swoje słynne przemówienia, został przez niego podpisany i wysłany na aukcję charytatywną w domu aukcyjnym Christie. Dochód z aukcji ma wesprzeć walczącą Ukrainę i pieniądze uzyskane ze sprzedaży polaru także zostaną przeznaczone na ten cel.

Jak poinformowała stacja CNN, bluza była głównym punktem aukcji noszące nazwę „Odważna Ukraina”, jej cena wywoławcza wynosiła 50 tysięcy funtów, a została sprzedana za 90 tys. funtów – to 495 tys. złotych.

Na aukcji można też było kupić dzbanek z kogutem, który premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson dostał w czasie spaceru po Kijowie, zabawki podarowane przez Ołenę Zełenską, żonę prezydenta oraz wycieczkę po Kijowie z braćmi Kliczko. Ze sprzedaży tych przedmiotów uzyskano ponad milion funtów, które zostaną przeznaczone przede wszystkim na sprzęt dla Zachodnioukraińskiego Specjalistycznego Centrum Medycznego dla Dzieci.

Podziel się: