Rzecznik rządu wypowiedział się w sprawie obostrzeń w czasie wakacji

fot. Sławek Wąchała źródło tenpoznan.pl

We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że dzięki mobilizacji służby zdrowia w zakresie akcji szczepiennej, możliwe będą wakacje spędzane poza domem.

– Liczymy, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane – powiedział rzecznik rządu cytowany przez Business Insider Polska.

Jednocześnie Piotr Müller wskazał, że trudno obecnie przewidzieć, w jakim zakresie będzie możliwe korzystanie z letnich atrakcji. Wszystko zależy od postępu programu szczepień oraz przestrzegania obostrzeń i poprawy sytuacji epidemicznej.

Rzecznik rządu przekazał, że w środę o godzinie 10:00 zaplanowano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym zapadną decyzję dotyczące wydłużenia lockdownu. Decyzja zostanie przekazana w środę, najpóźniej w czwartek.

Aktualnie zamknięte pozostają instytucje kultury, hotele, baseny, siłownie, kluby fitness, salony kosmetyczne i fryzjerskie, a także duże sklepy meblowe i budowlane. Centra handlowe funkcjonują w ograniczonym zakresie.

Podziel się: