Rząd zamknie sklepy budowlane i elektroniczne

fot. Alexnewworld pixabay

W czwartek rząd ma ogłosić nowe obostrzenia, które będą obowiązywały w okresie wielkanocnym. Jak dowiedziało się radio RMF FM rząd rozważa zamknięcie sklepów z materiałami budowlanymi i ze sprzętem elektronicznym.

Trzecia fala pandemii koronawirusa nie wygasa, a sytuacja staje się dużo trudniejsza niż jesienią ubiegłego roku, kiedy Polska zmagała się z drugą falą. Zarówno premier, jak i szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedzieli, że rząd wprowadzi kolejne obostrzenia.

Decyzja o szczegółowych restrykcjach zostanie przedstawiona w czwartek, 25 marca. Niewykluczone, że mocniejszy lockdown dotknie przede wszystkim handel.

Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, obostrzenia się niezbędne do zduszenia wirusa i wypłaszczenia liczby zakażeń.

Radio RMF FM informuje, że rząd rozważa zamknięcie sklepów meblowych, budowlanych, z artykułami elektronicznymi i odzieżowych, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby. Zamknięte mogą zostać salony meblowe, czy wielkopowierzchniowe markety z artykułami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz. Nowe obostrzenia dotknęłyby przede wszystkim takie sklepy jak IKEA, Castorama czy Leroy Merlin.

Obecnie ograniczona jest działalność galerii handlowych. Zakupy można zrobić w sklepach z artykułami higienicznymi, budowlanymi, prasą czy w aptekach. Otwarte są również wielkopowierzchniowe salony meblowe czy budowlane, a także wolnostojące sklepy RTV AGD o powierzchni nieprzekraczającej 2 tys. m. kw.

Podziel się: