Przewoźnicy zapowiadają nowe wakacyjne połączenia lotnicze

fot. bilaleldaou - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe wakacyjne połączenia. Z Poznania i Lublina będzie można polecieć do Splitu, a z Warszawy do Palma de Mallorca. Wcześniej o otwarciu nowych wakacyjnych połączeń informował Ryanair oraz biuro Itaka.

W komunikacie węgierskiego przewoźnika, na który powołuje się TVN24 czytamy, że w czerwcu 2021 r. zostaną uruchomione nowe, wakacyjne połączenia. Na każdej z proponowanych tras połączenia będą odbywały się dwa razy w tygodniu: Lublin-Split w czwartki i niedziele; Poznań-Split w poniedziałki, piątki; a Warszawa-Palma w środy i niedziele.

Jak podkreśla linia lotnicza, w związku z pandemią zostały wdrożone dodatkowe procedury, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom. Podróżni są proszeni o zachowanie dystansu społecznego podczas wchodzenia na pokład samolotu, zwiększona została również czystość w maszynach.

Jak zaznacza przewoźnik, podróżni powinni odprawiać się drogą elektroniczną i wykonywać wszystkie płatności on-line za usługi. Pozwoli to ograniczyć bezpośredni kontakt z obsługą danego lotniska. ”W celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu” – informuje przewoźnik w specjalnym komunikacie.

Wizz Air zaznacza, że zamontowane we wszystkich samolotach filtry HEPA usuwają z powietrza kabiny 99,97 proc. wirusów i bakterii, co znacznie podnosi bezpieczeństwo pasażerów. Ponadto wszyscy podróżni i załoga są zobligowani do noszenia masek w trackie całego lotu.

Wcześniej nowe letnie trasy zapowiedzieli również inni przewoźnicy. Od lipca Ryanair uruchomi połączenie z Modlina na Rodos, z Krakowa na Korfu, z Katowic do Trapani na Sycylii oraz z Wrocławia na Korfu. Wszystkie loty będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Z początkiem listopada biuro Itaka uruchomi z Katowic bezpośrednie połączenie czarterowe na Malediwy. Połączenie będzie realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT samolotem typu Boeing 787-9 Dreamliner.

Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na które powołuje się TVN24, w pierwszym półroczu 2020 r. najwięcej pasażerów w Polsce obsłużył Ryanair. Było to 2,2 mln osób. Drugie miejsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów zajął PLL LOT z ponad 2 mln podróżnych. Na trzecim miejscu znalazł się Wizz Air, który obsłużył 1,7 mln pasażerów.

Podziel się: