Premier zapowiedział zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów z koronawirusem

fot. KoalaParkLaundromat - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Przed nadejściem trzeciej fali pandemii koronawirusa, szpitale tymczasowe pełniły rolę punktów szczepiennych. Obecnie służą do ratowania zdrowia i życia chorych na COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zwiększenie liczby łóżek w placówkach tymczasowych.

– Jak zwalczymy trzecią falę, część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale zajmujące się rehabilitacją pocovidową – powiedział premier podczas konferencji prasowej we Wrocławiu.

Jak zaznaczył premier cytowany przez portal Interia, szpitale tymczasowe pełnią bardzo ważną rolę w walce z pandemią, będąc na pierwszej linii frontu. Są też ważnym punktem prowadzonej akcji szczepiennej.

Szef rządu przyznał, że Polska prowadzi  rozmowy z innymi państwa Wspólnoty na temat przyspieszenia dostaw szczepionek na koronawirusa.

Mateusz Morawiecki poinformował również o rozmowach z samorządami. Mają one na celu wypracowanie, ponad podziałami politycznymi, wspólnych i skutecznych rozwiązań walki z pandemią.

– W gronie dyrektorów jednostek medycznych z Dolnego Śląska mogliśmy przedyskutować wszystkie deficyty, problemy, ale też sposoby walki z COVID-19 – powiedział premier. Dodał też, że rząd zdecydował o zwiększeniu liczby łóżek tym regionie, przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19.

Do szpitala tymczasowego we Wrocławiu udało się w bardzo szybkim czasie zrekrutować 50 studentów szóstego roku medycyny, którzy pomogą przy opiece nad chorymi.

– Staramy się być o krok przed tym, co może nas jeszcze zaskoczyć. Niestety, w sytuacjach tak dramatycznych, w jakich się znajdujemy zawsze trzeba założyć najgorszy możliwy scenariusz – przyznał szef rządu cytowany przez portal Interia.

Podziel się: