Polski Ład. Specjalna ulga dla posłów? Żeby nie dostawali niższych wynagrodzeń

Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu

Z powodu Polskiego Ładu posłowie i senatorowie dostali w styczniu wynagrodzenia niższe średnio o 1400 zł. Według nieoficjalnych informacji Ministerstwo Finansów pracuje teraz nad specjalną ulgą, dzięki której parlamentarzyści nie będą dostawać mniej.

Informację o pracach ministerstwa podał Mariusz Gierszewski z Radia ZET – według jego ustaleń resort wydałby specjalną interpretację przepisów, która zapewniłaby parlamentarzystom otrzymywanie wynagrodzeń w całości. Jedna z rozważanych wersji podaje jako powód fakt, że… posłowie i senatorowie to osoby fizyczne, tylko wykonują działalność polityczną.

Po ostatnich podwyżkach parlamentarzyści zarabiają ponad 12,8 tys. zł brutto miesięcznie, czyli, zgodnie z zasadami Polskiego Ładu, muszą zapłacić wyższe podatki. Co prawda nie tak dawno przecież przyznali sobie pokaźne podwyżki, więc w zasadzie bardzo stratni nie są – ale i tak obniżka im się nie podoba. W związku z tym wymyślili dla premiera Morawieckiego nowy pseudonim „minus 1400″…

Choć informację o pracach w Ministerstwie Finansów potwierdzili Radiu ZET Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i poseł PiS Sylwester Tułajew, to inni politycy partii rządzącej zdecydowanie temu przeczą.

Źródło: Business Insider Polska
Podziel się: