Więcej

    Płock przygotowany na powódź, poziom wody w Wiśle zaczyna opadać

    ”Zator lodowy na Wiśle ruszył i poziom wody w ciągu kilku minut na wodowskazie na bramie w Płocku obniżył się o metr” – poinformowały Wody Polskie w mediach społecznościowych.

    Od wtorkowego popołudnia strażacy, żołnierze WOT i inne służby prowadziły działania mające na celu zabezpieczenie budynków mieszkalnych i wałów przeciwpowodziowych przed zalaniem. Przez cały czas służby monitorowały stan wody na Wiśle, która zagrażała ul. Gmury na os. Borowiczki.

    Jak informowała w środę Mazowiecka Komenda Wojewódzka PSP na miejscu pracuje łącznie ok. 130 strażaków z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej.

    W trudnych zimowych warunkach strażacy kontynuują pracę przy umacnianiu wałów przeciwpowodziowych na Wiśle oraz zabezpieczeniu budynków mieszkalnych na terenie powiatu płockiego
    #zima #ZatorLodowy #Wisła

    Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Wtorek, 9 lutego 2021

    Od wczesnych godzin porannych strażacy wzmacniają zabezpieczenia budynku mieszkalnego przy ul. Rybaki w Płocku #zima #ZatorLodowy #Wisła

    Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Wtorek, 9 lutego 2021

     

    W środę, 1 lutego w godzinach popołudniowych w Płocku pojawili się Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski oraz Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik.

    Komendant Główny PSP, podczas specjalnej konferencji prasowej dziękował strażakom za zaangażowanie w akcję zabezpieczania Płocka przez powodzią.

    Przed godziną 15:00 Wody Polskie poinformowały w mediach społecznościowych, że zator lodowy w okolicy Płocka ruszył, a poziom wody w Wiśle obniżył się o metr – na jednym z wodowskazów poziom spadł z 480 cm do 380 cm.

    Jak powiedział Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, służby nadal pozostają w stanie podwyższonej gotowości na wypadek, gdyby w najbliższym czasie na Wiśle pojawił się kolejny zator lodowy, a zagrożenie powodzią powróciło. Jak podkreślił prezydent, stan alarmowy na terenie miasta oraz całego powiatu nadal jest aktualny.

    Jak prognozują synoptycy IMGW poziom wody w Wiśle może podnosić się jeszcze przez kolejne dwa dni. W związku z falą po roztopach na południu Polski oraz temperaturami poniżej 0 st. C. możliwe są również kolejne zjawiska lodowe występujące na rzece.

    WiadomościPłock przygotowany na powódź, poziom wody w Wiśle zaczyna opadać