PiS szykuje się na wybory. I ma prezenty dla seniorów

Photo by sabinevanerp / pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Szczegóły planu Prawa i Sprawiedliwości na nadchodzące wybory przedstawiła „Gazeta Wyborcza”. Zgodnie z tym, co podała, PiS zamierza powalczyć przede wszystkim o głosy seniorów. Chce wprowadzić na stałe czternastą emeryturę.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, premier już wcześniej wspominał, że jest taki plan, a teraz chciałby go ogłosić przed wyborami. Jeden z polityków PiS wspomniał, że możliwe jest także wprowadzenie 15. emerytury, która byłaby w tej wysokości, co najniższa polska emerytura, a gazeta przypomniała słowa Andrzeja Dudy z lutego 2020 roku: „Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże, potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne”.

Czternasta emerytura może być skutecznym instrumentem wyborczym: jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, który opublikował „Super Express”, aż 59 proc. badanych uważa, że 14. emerytura została wprowadzona na stałe. 41 proc. jest przeciwnego zdania. Badanie zostało wykonane w dniach 24-25 maja na próbie 1062 dorosłych Polaków.

Przypomnijmy, że czternasta emerytura zostanie wypłacona na przełomie sierpnia i września, a wyniesie 1217,98 zł.