Niemcy chętnie wypoczywają na Majorce. Nie pomagają apele rządu

fot. McRonny - pixabay.com

Pomimo apeli rządu federalnego Niemiec, turyści nie omijają Majorki. W sobotę do stolicy wyspy Palmy przyleciało aż 60 samolotów z Niemiec. W niedzielę miało ich być już 70. To więcej niż w poprzedni weekend.

Jak informuje Onet, sama firma Eurowings w miniony weekend wykonała na Majorkę 44 loty z dziewięciu lotnisk zlokalizowanych na terenie Niemiec. Linia lotnicza nie zdradziła dokładnej liczby pasażerów, ale rzecznik przewoźnika przyznał, że prawie wszystkie miejsca były zarezerwowane. To niemal cztery razy więcej podróżnych niż w poprzednią sobotę i niedzielę.

Z kolei biuro turystyczne TUI przewiozło na Majorkę niemal 2000 turystów z pięciu niemieckich lotnisk. Podróżni przylecieli 15 samolotami. Jak poinformował rzecznik firmy w rozmowie z agencją dpa, na którą powołuje się Onet, liczba podróżnych utrzymała się na tym samym poziomie co weekend wcześniej.

Gazeta „Mallorca-Zeitung”, powołująca się na regionalne Ministerstwo Zdrowia przekazała, że w przypadku zakażenia koronawirusem, podróżni mogą spędzić obowiązkową kwarantannę w jednym z hoteli utworzonych specjalnie dla chorych turystów. Pobyt w placówce jest bezpłatny.

Liczba nowych infekcji na wsypie spadła poniżej limitu 50 na 100 tys. mieszkańców w rozliczeniu dobowym. Jak informuje hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zachorowalność na koronawirusa na Majorce wynosi obecnie 28,71.

14 marca rząd federalny usunął Majorkę z listy państw wysokiego ryzyka. Oznacza to, że turyści nie muszą już odbywać obowiązkowej kwarantanny i wykonywać testów po powrocie z wakacji. Zniesienie ograniczeń spowodowało gwałtowny wzrost rezerwacji, szczególnie w okresie Wielkanocy.

Od wtorku każdy turysta podróżujący na Majorkę musi jednak okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Niemiecki rząd apeluje o zaprzestanie podróży – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Zdaniem władz, to właśnie przemieszczanie się stanowi główny czynnik rozprzestrzeniania się wirusa.

W miniony weekend większość niemieckich krajów związkowych rozpoczęło urlopy wielkanocne. Jak informuje ”Mallorca Zeitung”, spodziewane są dalsze wyjazdy na Majorkę. Operator lotniska Aena szacuje, że w okresie od 26 marca do 5 kwietnia odbędą się łącznie 532 połączenia z lotniskami niemieckimi. To o 51 proc. mniej niż podczas Wielkanocy w 2019 r., przed pandemią.

Podziel się: