Nie miała maseczki. Została zatrzymana

fot. arembowski - pixabay.com

Policjanci z Kościerzyny w województwie pomorskim zatrzymali 29-latkę, która lekceważyła nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką.

Do zdarzenia doszło w środę, 7 kwietnia ok. godziny 17:00 na jednej z ulic w Kościerzynie. Uwagę patrolujących okolicę policjantów zwróciła młoda kobieta, spacerująca bez maseczki zasłaniającej usta i nos. Mundurowi próbowali pouczyć 29-latkę o obowiązujących obostrzeniach. Wówczas młoda kobieta wpadła w szał.

Jak informuje ”Fakt”, 29-latka zaczęła się awanturować i odmówiła podania swoich danych osobowych. Mundurowi zatrzymali agresywną kobietę i przewieźli na komendę, bu ustalić jej imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. To zdenerwowało 29-latkę jeszcze bardziej.

W trakcie jazdy na komisariat policji, kobieta znieważyła funkcjonariuszy.

W toku dalszych czynności ustalono, że kobieta jest mieszkanką powiatu kościerskiego. Podejrzana została zatrzymana i spędziła noc w policyjnej izbie zatrzymań. Zostaną jej przedstawione zarzuty znieważania funkcjonariusza na służbie, niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, a także odmowy podania danych osobowych.

Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Cały czas apelujemy o rozsądek, solidarność z chorymi i zdyscyplinowanie. Policjanci prowadzą wzmożone działania na ulicach dla naszego wspólnego dobra. To od nas zależy zdrowie naszych najbliższych – bądźmy odpowiedzialni – powiedział mówi kom. Michał Sienkiewicz z pomorskiej policji cytowany przez ”Fakt”.

Podziel się: