Nagi mężczyzna biegał po Warszawie. Trafił do szpitala

fot. arembowski - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Strażnicy miejscy z Warszawy zatrzymali 26-latka, który wyszedł z domu na Saskiej Kępie bez ubrania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w aptece znajdującej się przy ul. Waszyngtona.

Do zdarzenia doszło w środę, 24 marca ok. godziny 20:00. Nagi mężczyzna spacerował środkiem skrzyżowania alei Waszyngtona z ul. Saską. Tam też dostrzegli go funkcjonariusze straży miejskiej. Na widok radiowozu młody mężczyzna zaczął uciekać i schronił się w okolicznej aptece. Strażnicy ruszyli za dziwnie zachowującym się mężczyzną.

Funkcjonariusze najpierw zapytali mężczyznę, czy nie wymaga żadnej pomocy. W odpowiedzi 26-latek rzucił się na strażników, uderzając jednego ich w twarz. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, a następnie wezwali do apteki zespół ratownictwa medycznego i policję.

26-latek został ubrany w specjalistyczną odzież, a następnie trafił od szpitala. Policja ustaliła też jego tożsamość.

”Zima wiosną, wiosna zimą. Tegoroczne anomalie pogodowe dezorientują wiele osób. Tak jak pewnego 26-letniego mieszkańca Saskiej Kępy, który 24 marca postanowił wyjść na spacer tak, jak go Pan Bóg stworzył” – informowała straż miejska na swojej stronie internetowej.

Podziel się: