Minister Szojgu grozi. „Uzasadniony cel niszczenia”

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

Minister obrony Rosji zapowiedział zniszczenie wszystkich transportów broni, jakie NATO wyśle dla Ukrainy. Wszystkie są uważane za „uzasadniony cel zniszczenia”.

Jak podała stacja Nexta, Siergiej Szojgu zagroził krajom NATO zniszczeniem każdego transportu broni, przeznaczonego dla ukraińskiej armii i stwierdził, że wszystkie te transporty są uważane „za uzasadniony cel zniszczenia”.

„Zwracam uwagę, że każdy transport NATO, który przybył na terytorium tego kraju z bronią lub materiałami na potrzeby ukraińskiej armii, jest przez nas uważany za uzasadniony cel zniszczenia – powiedział Szojgu podczas telekonferencji.

To nie są tylko groźby: Rosjanie już próbują niszczyć trasy kolejowe i lotniska, którymi na Ukrainę dociera zachodni sprzęt. Atak na stacje kolejowe w Mikołajowie i Lwowie oraz lotnisko w Odessie to tylko kilka z wielu przykładów prób uniemożliwienia dostarczenia na Ukrainę broni od zachodnich sojuszników.

Jednak są to próby mało skuteczne, a celność atakujących pozostawia wiele do życzenia. Należy także uwzględnić fakt, że zasoby precyzyjnej amunicji u Rosjan dramatycznie maleją, a zapasów nie ma jak uzupełnić, bo większość produkcji stoi ze względu na brak surowców i komponentów. Wzrasta natomiast skuteczność ukraińskiej obrony przeciwlotniczej, co sprawia, że ostrzeżenie ministra obrony Rosji nie budzi nawet połowy tego niepokoju, jaki chciałby wzbudzić.

 

Podziel się: