Miliony dla najlepszych klubów piłkarskich. I to tylko w tym roku!

Najlepsi z Ekstraklasy i zdobywcy Pucharu Polski mogą liczyć na pokaźny zastrzyk finansowy w ramach rządowego programu „Wsparcie Mistrzów”. Pierwsze pieniądze kluby Ekstraklasy dostaną w sezonie 2022/23, a w ciągu trzech lat będzie to 700 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki w styczniu spotkał się z Cezarym Kuleszą, prezesem PZPN i ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem. W efekcie powstał rządowy program „Wsparcie Mistrzów”, w ramach którego kluby Ekstraklasy otrzymają wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury i przygotowania do gry w europejskich pucharach.

Od sezonu 2022/23 mistrz Polski otrzyma premię w wysokości 30 mln zł, wicemistrz – 23 mln zł, brązowy medalista – 23 mln zł, a zdobywca Pucharu Polski – 25 mln zł.

Nagrody z programu „Wsparcie Mistrzów” dostaną także najlepsze drużyny, i to jeszcze w tym sezonie. Każdy klub Ekstraklasy dostanie 6 mln zł na rozbudowę swoich obiektów treningowych, po 2 mln zł dostana kluby I ligi. W tym sezonie także będą premie za wyniki sportowe, choć niższe niż za rok. Mistrz Polski otrzyma 8 mln zł, wicemistrz – 5 mln zł, brązowy medalista – 5 mln zł, a zdobywca Pucharu Polski – 6 mln zł.

Rozdysponowaniem pieniędzy będzie się zajmować Polska Organizacja Turystyczna.

Źródło: weszlo.com
Podziel się: