Mężczyzna zmarł podczas kwarantanny. Jego matka jest w szpitalu

49-letni mężczyzna wraz z matką przebywali na kwarantannie, gdy policja dostała zgłoszenie, że oboje pilnie potrzebują pomocy. Funkcjonariuszom udało się wejść do domu i wtedy ujrzeli przerażający widok.

Do tragedii doszło w w Staszowie w województwie świętokrzyskim. Jeden z tamtejszych policjantów i żołnierz WOT wspólnie sprawdzali, jak się mają osoby objęte kwarantanną, gdy otrzymali zgłoszenie, że 49-letni mężczyzna i jego 74-letnia matka, także objęci kwarantanną, potrzebują pilnie pomocy.

Funkcjonariusze udali się do ich mieszkania, ale jak się okazało – drzwi były zamknięte na klucz od środka, a kobieta była tak osłabiona, że nie była w stanie dojść do drzwi i ich otworzyć. Mężczyzna nie dawał znaku życia.

Coraz bardziej zaniepokojeni funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe, wezwali też straż pożarną, a strażacy siłowo otworzyli drzwi mieszkania. W środku zobaczyli przerażający widok: mężczyzna leżał nieprzytomny, a jego matka była w bardzo ciężkim stanie, tak słaba, że nie mogła się poruszyć.

Kobieta natychmiast została przewieziona do szpitala. Jej stan, jak informują staszowscy policjanci, poprawia się. Mężczyzny, niestety, nie udało się uratować i lekarz już w mieszkaniu stwierdził zgon.

Obecnie na terenie powiatu staszowskiego jest ponad 1000 osób objętych kwarantanną. Wszystkich kontrolują staszowscy policjanci – i jak trzeba, niosą też pomoc.

Źródło: Fakt.pl

 

Podziel się: