Maleje liczba pacjentów hospitalizowanych i zgonów

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Liczba chorych na koronawirusa w brytyjskich szpitalach spadła po raz pierwszy od połowy października 2020 r. Obecnie w placówkach medycznych przebywa mniej niż 5 tys. pacjentów, w stosunku do prawie 40 tys. osób zanotowanych w styczniu. Spadła również liczba zgonów.

Jak wynika z opublikowanych w czwartek statystyk, w środę w szpitalach na terenie Anglii, Szkocji oraz Walii przebywało łącznie 4701 pacjentów zakażonych koronawirusem. Według danych z wtorku, 154 osoby przebywały w placówkach medycznych Irlandii Północnej.

Statystyki pokazują, że liczba pacjentów z COVID-19 wymagających pobytu w szpitalu zaczyna w ostatnim tygodniu maleć.  Po raz pierwszy od 12 października liczba osób przebywających w placówkach leczniczych spadła poniżej 5 tys. chorych.

W lutym liczba pacjentów przebywających w szpitalach wynosiła ponad 15,5 tys., a 18 stycznia – w szczytowym momencie pandemii – liczba osób hospitalizowanych wynosiła 39 249.

Niższa liczba osób przebywających w szpitalach to również mniej zgonów. Ostatniej doby na terenie Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 zmarły 63 osoby, co stanowi najniższą liczbę od początku października, z wyłączeniem dni weekendowych. Średnia dobowa liczba zgonów z ostatniego tygodnia wynosi 74.

Jednocześnie nie spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Minionej doby zanotowano 6 397 nowych przypadków, co stanowi o 900 zakażeń więcej niż średnia z ostatniego tygodnia. Liczba nowych zakażeń utrzymuje się na stałym poziomie , który od początku marca waha się pomiędzy 4,6 a 6,6 tys. zakażeń dobowo.

Od początku pandemii koronawirusa na terenie Wielkiej Brytanii zanotowano prawie 4,32 mln zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 126 445 chorych.

Podziel się: