Luzowanie obostrzeń przed wakacjami? Wicepremier Gowin odpowiada

wicepremier Jarosław Gowin fot. MRPiT

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin uważa, że do wakacji zostaną poluzowane obostrzenia i będzie można korzystać z hoteli, ośrodków wczasowych oraz obiektów agroturystyki.

Jak informuje Dziennik.pl, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że rządowe wsparcie dla firm dotkniętych pandemią i obostrzeniami będzie kierowane do przedsiębiorców tak długo, jak długo będą obowiązywać jakiekolwiek restrykcje.

Jednocześnie wicepremier wyraził nadzieję na luzowanie obostrzeń przed wakacjami. Zdaniem Gowina, do lata będzie można już korzystać z wakacji spędzanych w ośrodkach wczasowych czy gospodarstwach agroturystycznych.

Podczas konferencji prasowej minister zdradził, że w resorcie przygotowywany jest projekt pozwalający na ponowne otwarcie najbardziej dotkniętych branż gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem gastronomii i turystyki. Na restart przedsiębiorstw zostaną przeznaczone dodatkowe środki finansowe – zarówno krajowe, jak i unijne.

W środę, 7 kwietnia rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. hotele, instytucje kultury, baseny, siłownie, salony kosmetyczne oraz fryzjerskie.

Podziel się: