Lockdown wydłużony o dwa tygodnie? Trwa spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

puste ulice koronawirus źródło zdjęcia: tenpoznan.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedłuży obowiązywanie wprowadzonych restrykcji o kolejne dwa tygodnie – informuje RMF24 podając się na swoje źródła. O godzinie 10:00 rozpoczęło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i to tam zapadnie decyzja dotycząca lockdownu.

Już we wtorek rzecznik rządu zapowiadał, że decyzja dotycząca przedłużenia obostrzeń zapadnie podczas środowego spotkania  Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Informacja o dalszych restrykcjach zostanie przekazana podczas konferencji prasowej jeszcze w środę, a najpóźniej w czwartek.

W spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczy m.in. minister zdrowia, który prezentuje obecną sytuację epidemiczną w Polsce. Jak informowało wcześniej RMF FM, Adam Niedzielski stoi na stanowisku, że lockdown powinien zostać wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Wówczas wprowadzone restrykcje obowiązywałyby do 23 kwietnia.

Od 27 marca w całym kraju zamknięte pozostają hotele, instytucje kultury, baseny, siłownie, kluby fitness, duże sklepy meblowe oraz budowlane, a także kasyna, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie  – otwarte są wyłącznie apteki, drogerie, sklepy spożywcze i z prasą.

W sklepach i kościołach obowiązują limity osób. Ponadto zamknięte są żłobki i przedszkola, z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych. Wszyscy uczniowie przeszli na tryb nauki zdalnej.

Podziel się: