Kraska: „To rekord zakażeń czwartej fali pandemii”

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał w Polsat News dzisiejsze dane na temat zakażeń koronawirusem. Jest ich ponad 29 tys. i to rekord czwartej fali pandemii koronawirusa. Jest też niestety dużo zgonów.

To także wzrost zakażeń tydzień do tygodnia – w ubiegłym tygodniu odnotowano ich 28 380. Jednak wiceminister powiedział też, że dynamika zakażeń w tym tygodniu jest niższa, co może świadczyć o zahamowaniu tendencji wzrostowej. czy tak jest rzeczywiście – wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Przypomnijmy, że od 1 do 17 grudnia obowiązują w Polsce dodatkowe obostrzenia: zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesoto, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe oraz obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla wracających z tych krajów. Taką samą kwarantannę będą musiały odbyć osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen – będą z niej mogły być zwolnione dopiero po 8 dniach na podstawie wyniku testu PCR.

W kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach, obiektach kulturalnych, na basenach i w akwaparkach, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych obowiązuje limit 50 proc. obłożenia, na wydarzeniach sportowych na świeżym powietrzu może być obecnych 250 osób, a maksymalnie sto osób – na weselach, komuniach czy dyskotekach.

Na siłowniach, w klubach fitness, na kongresach, targach, w muzeach, galeriach sztuki i w obiektach handlowych obowiązuje limit jedna osoba na 15 mkw.

Źródło: Onet.pl

 

 

Podziel się: