Koronawirus w Niemczech. Dodatkowe obostrzenia dla niezaszczepionych

fot. Sławek Wąchała źródło tenpoznan.pl

Osoby bez szczepień nie wejdą do restauracji, hotelu, na basen, a nawet do niektórych sklepów. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała wprowadzenie dodatkowych restrykcji dla osób niezaszczepionych.

Kanclerz, jak powiedziała podczas konferencji prasowej – podjęła tę decyzję wspólnie z szefami wszystkich 16 krajów związkowych. Nikt z nich nie miał wątpliwości, że sytuacja jest bardzo poważna i trzeba podjąć dalsze środki, by podnieść poziom bezpieczeństwa. Angela Merkel nie wykluczyła także wprowadzenia obowiązkowych szczepień już w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Zgodnie z nowymi restrykcjami osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi nie będą mogły korzystać z restauracji, obiektów kultury, hoteli, basenów, a nawet niektórych sklepów. Będą mogli korzystać tylko z tych sklepów, które oferują produkty spożywcze i podstawowe artykuły potrzebne do przeżycia. Zaczną też obowiązywać ograniczenia spotkań, czyli zakaz spotykania się z więcej niż dwiema osobami spoza własnego gospodarstwa domowego.

Wszystkimi tymi restrykcjami nie będą objęte osoby, które są ozdrowieńcami, bo przechorowały covid-19. Jednak będą musiały udowodnić, że rzeczywiście przeszły chorobę.

Jest też możliwe, że rząd zdecyduje się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień – jeśli projekt ustawy zaakceptuje parlament, szczepienie zaczęłoby obowiązywać już w lutym 2022 roku.

W ciągu ostatnich 24 godzina w Niemczech zdiagnozowano 73 209 nowych zakażeń, stwierdzono też 388 zgonów.

Źródło: Fakt

Podziel się: