Kilkuset migrantów idzie na granicę z Polską!

granica polsko-białoruska fot. MON

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, opublikował nagranie pokazujące grupę kilkuset osób idących w stronę wschodniej granicy Polski. Straż graniczna zapewnia, że jest przygotowana, a MSZ ostrzega przed prowokacją.

„Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn. – „Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski. Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa. To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę”.

Straż graniczna wie o zbliżających się migrantach i zapewnia, że jest przygotowana, także na sytuację, gdyby na granicę miał nastąpić szturm. Na razie jednak do niego jeszcze nie doszło i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie. Straż graniczna monitoruje grupę i na razie wiadomo tylko tyle, że idą w stronę przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej. Co zrobią później – nie wiadomo.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca ostrożność ze względu na możliwą prowokację, a jako dowód przytacza słowa ministra spraw zagranicznych Białorusi, który przekonuje, że to oni odpierają jakiś rzekomy atak.

Przypomnijmy, że od początku tego roku Straż Graniczna odnotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, przy czym w samym październiku ponad 17 tys.

Źródło: Onet

Podziel się: