Jarosław Kaczyński nie prognozuje, ale i nie wyklucza przyspieszonych wyborów

Jarosław Kaczyński fot. Adrian Grycuk - wikimedia

Prezes Prawa i Sprawiedliwości cytowany przez ”Gazetę Polską Codziennie” powiedział, że nie prognozuje wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Polityk co najwyżej nie wyklucza takiej ewentualności.

Jak informuje Onet, powołujący się na zapowiedź dłuższego wywiadu z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, który ma ukazać się na łamach ”Gazety Polskiej Codziennie”, prezes PiS nie przewiduje przyspieszonych wyborów.

– Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, że znalazłyby się nowe – powiedział prezes PiS cytowany przez Onet.

Jak zapewnił Kaczyński, celem jego partii jest doprowadzenie do terminowych wyborów w 2023 r. i kolejna kadencja rządów. Zdaniem wicepremiera, oba cele są osiągalne i możliwe do realizacji.

Prezes PiS wypowiedział się także w sprawie Nowego Ładu, który jest propozycją na czas po ustaniu pandemii. Jak przyznał Kaczyński, projekt powstał w otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego i, chociaż powinien być celem całego obozu rządzącego, tak się nie stało.

Podziel się: