Gdzie zrobimy zakupy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę?

fot. Alexas_Fotos - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

W najbliższych dniach nie zrobimy zakupów w sklepach. Już w Wielką Sobotę placówki handlowe będą otwarte krócej. W niedzielę i poniedziałek sklepy pozostaną zamknięte. Wyjątkiem będą te placówki, gdzie za ladą stanie sam właściciel.

Wielki Piątek to normalny dzień pracy, a więc sklepy pozostaną otwarte w standardowych godzinach. Część sieci handlowych zdecydowała się jednak na dłuższe godziny pracy.

Ponad 2 tys. sklepów sieci Biedronka pozostanie otwarta do godziny 2:00; ponad 300 placówek tej sieci będzie działać do 23:00 lub 23:30. Ok. 100 sklepów pozostanie otwartych do północy.

Do północy będą również  otwarte sklepy sieci Netto i Kaufland – z wyjątkiem placówek w Biłgoraju, Końskich i Świdniku, które pozostaną otwarte do 22:00. Z kolei ponad 200 placówek handlowych należących do sieci Lidl będzie pracować w systemie całodobowym.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w Wielką Sobotę sklepy mogą  być otwarte maksymalnie do godziny 14:00. Większość sieci handlowych zdecydowała o zamknięciu sklepów już o godzinie 13:00. Wyjątkiem będą te placówki handlowe, w których za ladą stanie właściciel.

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny sklepy będą zamknięte. Otwarte pozostaną sklepy, w których klientów będzie obsługiwał właściciel. Otwarte będą także stacje benzynowe.

Ponadto od soboty, 27 marca we wszystkich sklepach – a także na targowiskach i w placówkach pocztowych, obowiązują nowe limity wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Na jedną osobę musi przypadać 15 m2 w obiektach do 100 m2 oraz 20 m2 w lokalach o powierzchni powyżej 100 m2.

W sklepach obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Ponadto osoby przebywające w takich obiektach są obowiązane nosić rękawiczki jednorazowe lub stosować środki do dezynfekcji rąk.

Podziel się: