Czy restrykcje zostaną zniesione przed majówką?

Majówka straż miejska

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie luzowania obostrzeń przed nadchodzącą majówką.

Jak powiedział minister cytowany przez Wirtualną Polskę, obecnie priorytetem dla rządu jest przywracanie edukacji stacjonarnej. Już w przyszłym tygodniu będą przeprowadzone analizy sytuacji epidemicznej, które pozwolą na rozważenie powrotu najmłodszych uczniów do szkół.

Zdaniem Adama Niedzielskiego jest jeszcze za wcześnie, aby deklarować przedłużanie lub luzowanie obostrzeń na majówkę. Z pewnością będzie to majówka inna niż dwa czy trzy lata temu. Jak powiedział szef resortu zdrowia, musimy liczyć się z obostrzeniami w tym okresie, ale trudno dzisiaj jednoznacznie wskazać, jakie to będą restrykcje.

Minister zapowiedział również, że także tegoroczne wakacje będą inne od wcześniejszych i należy spodziewać się pewnych obostrzeń.

Jak wskazał Niedzielski, rząd nie zawsze kieruje się wyłącznie statystyką zakażeń i liczbą zgonów. Priorytetem w ocenie sytuacji epidemicznej jest obłożenie infrastruktury szpitalnej.

– Trudno jest powiedzieć, jakie będą kryteria uwolnienia tej części gospodarki, ponieważ to zależy od momentu epidemii, w którym będziemy się znajdować – powiedział szef resortu zdrowia cytowany przez Wirtualną Polskę.

Z przekazanego w środę przez Ministerstwo Zdrowia raportu wynika, że minionej doby zanotowano 14 910 nowych zakażeń; zmarło 638 osób.

Podziel się: