Chorzowski restaurator: „nie zamykamy się”

fot. Tama66 - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Zapowiedział, że nie będzie ograniczał liczby gości w swoim lokalu, a rząd nazwał „bandą cwaniaków krawaciarzy”. To reakcja chorzowskiego restauratora Bacy na zapowiedź wprowadzenia dodatkowych restrykcji od 15 grudnia.

Ponieważ czwarta fala koronawirusa nie odpuszcza, minister Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie dodatkowych restrykcji od 15 grudnia. Wśród nich jest także nakaz ograniczenia liczby osób w lokalach gastronomicznych do 30 proc. pełnej pojemności. I właśnie ten nakaz tak bardzo nie spodobał się Bacy, który prowadzi firmę i restaurację „Cyprysek Góralska Zdrowa Żywność z Dostawą do Domu Chorzów I Okolice”.

Swoje oświadczenie Baca zamieścił na firmowym Facebooku. Krytykuje w nim działania rządu, nazywając go „bandą cwaniaków i krawaciarzy”, podkreśla, że w czasie poprzednich lockdownów nie wziął od rządu ani grosza, a teraz nie zamierza się zgadzać na żadne ograniczanie liczby gości.
– My 15 grudnia 2021 roku na życzenie ministra zdrowia bodajże jakiegoś Niedzielskiego, nie zamykamy się i otwieramy się razy pięć – mówi. I zaprasza do Chorzowa wszystkich, którzy bez limitów chcą zjeść coś smacznego zapowiadając, że nie godzi się na robienie z niego i wszystkich Polaków błaznów.

– Banda cwaniaków krawaciarzy. Wara od mojego biznesu! – podsumowuje.

https://www.facebook.com/BacaArturBacowski/videos/2962457310731864

Baca już wcześniej dał się poznać jako przeciwnik obostrzeń, gdy zaprotestował przeciwko nakazowi noszenia maseczki w szkole przez jego córkę – nie wierzy w pandemię, jest przeciwnikiem szczepień i maseczek, czemu daje wyraz w swojej telewizji internetowej Hopsaa Saa TV. Stwierdził, że to on jest rodzicem i będzie wychowywał swoje dziecko tak, jak uważa.

Źródło: Fakt

Podziel się: