Atak na samochody Medyków na Granicy!

Przebite opony, potłuczone szyby, lampy i zniszczona karoseria. Dzisiejszej nocy nieznani sprawcy uszkodzili pięć samochodów osobowych, należących do dyżurujących członków zespołu Medyków na Granicy. Sprawą zajmuje się policja.

W związku z tym wydarzeniem Medycy na Granicy postanowili skrócić swój ostatni dyżur – 16 listopada dyżury na granicy przejmie Medyczny Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

„W związku z dzisiejszym atakiem na naszą bazę na Podlasiu oraz zniszczeniem prywatnych samochodów członków naszej ekipy, podjęliśmy decyzję o odwołaniu ostatniego dyżuru” – napisali na swoim profilu społecznościowym. – „Obecnie trwają czynności policyjne wyjaśniające nocny atak. Nasz zespół dyżurny jest w nie zaangażowany, co uniemożliwia utrzymanie dalszej gotowości do interwencji. Zaraz po incydencie zwróciliśmy się o rekomendacje do ekspertów do spraw bezpieczeństwa. Zdecydowanie zalecili nam, by do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesić dalsze działania. Czekało na nas jeszcze około 40 godzin dyżuru do planowego terminu zakończenia akcji. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu projektu już teraz. Bezpieczeństwo naszych ludzi jest dla nas priorytetem”.

Medycy na Granicy piszą też, że nie tak wyobrażali sobie swoje ostatnie dyżury.
„Żałujemy, że niesiona przez nas pomoc medyczna spotkała się z tak agresywna i brutalną reakcją” – napisali. – „Za nami 39 dyżurów, był to dla nas czas wytężonej pracy i wielu emocji. Z wielu stron doświadczyliśmy gestów solidarności i wsparcia. Dziękujemy. Działaliśmy zawsze w zgodzie z etyką zawodową, prawem i zasadami bezpieczeństwa. Kończymy nasz projekt w poczuciu dobrze wypełnionego zadania i dziękujemy za Państwa wsparcie na każdym jego etapie. PCPM, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, rozpoczyna swój pierwszy dyżur 16 listopada o 8:00 rano. Do tego czasu nasz telefon jest włączony, jesteśmy dostępni chociaż w takiej formie”.

https://www.facebook.com/medycynagranicy/posts/126933633092632

Źródło: Medycy na Granicy

Podziel się: