5-latka potrącona na pasach. Nie żyje

wypadek fot. policja Wejherowo

Dziewczynka przechodziła z dwójką osób przez ulicę Gdańską w Wejherowie. Na przejściu dla pieszych potrącił ją samochód dostawczy. Niestety, nie udało się jej uratować.

Do tragedii doszło 2 grudnia. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym po godzinie 12.00, na miejscu wykonali oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca samochodu dostawczego mercedes sprinter, jadąc w kierunku miejscowości Lębork potrącił trzy osoby, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Jedną z nich była 5-latka, która szła pod opieką osoby dorosłej i w towarzystwie młodszego dziecka. Ona też została najciężej ranna w wypadku. Mimo szybkiej pomocy i kilkugodzinnej reanimacji – dziecka nie udało się uratować.

Jak ustalili mundurowi – piesi przechodzili na zielonym świetle, gdy doszło do potrącenia. Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem i okazało się, że był trzeźwy. Została pobrana mu krew do analizy.

Mężczyzna przebywa w policyjnej celi. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wejherowo

Podziel się: