30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Potrafimy robić rzeczy niezwykłe”

WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy fot. Sławek Wąchała

Ponad 1,6 tys. sztabów, w tym 90 zagranicznych w 29 państwach, setki tysięcy wolontariuszy, imprez, koncertów, licytacji i spotkań. Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Przypomnijmy, że w tym roku WOŚP zbiera na sprzęt medyczny dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Centrum wszystkich wydarzeń, także koncerty, znajduje się na placu Defilad w Warszawie – ze względu na pandemię odbędzie się w specjalnych namiotach, a by je zobaczyć, trzeba mieć paszport covidowy, przejść na miejscu test i mieć specjalną wejściówkę. Tam także znajduje się studio, dzięki któremu można oglądać transmisje internetową i telewizyjną 30. Finału WOŚP.

Silny wiatr namieszał trochę organizatorom: na zachodzie Polski, w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Żarach trzeba było odwołać niektóre imprezy, bo wiatr wieje z prędkością dochodzącą do 150 km na godzinę. W Zielonej Górze nie stanęło więc miasteczko namiotowe, odwołano też bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg nie odbędzie się z tych samych powodów w Gorzowie Wielkopolskim i w Żarach.

Na ulice wyszły setki tysięcy wolontariuszy, ale coraz większą popularnością cieszą się aukcje w internecie i możliwości wpłat przez internet. WOŚP już ma na liczniku 48 500 000 zł. Przypomnijmy, że rok temu mimo pandemii Orkiestrze Jurka Owsiaka udało się zebrać 1,5 miliarda złotych.

– Po 30 latach pokazujemy, że my Polacy potrafimy robić rzeczy niezwykłe – powiedział Jurek Owsiak podczas oficjalnego rozpoczęcia finału. – To nie jest magia, to jest rzeczywistość!

Źródło: Onet
Podziel się: